Esed
Laatste nieuws 30-01-2009:

De Kunstroute Soest wint de Cultuurprijs Soest 2008.

De publieksprijs is gegaan naar Museum Oud Soest.

Cultuurprijs

Het Juryrapport:

Een spannende alliantie

Eén van de belangrijke redenen om een cultuurprijs in te stellen en uit te reiken is de broodnodige verbinding tussen de bevolking en de culturele uitingen. Zonder die verbinding verarmt de sociale gemeenschap en wordt kunst een verschijnsel voor weinigen en dan meestal voor de 'happy few': de dood in de pot.

Een gemeente als Soest mag zich gelukkig prijzen met de omstandigheid, dat er een zeer veelkleurig en uiterst actief cultureel leven bestaat. Sinds de instelling van de cultuurprijs - hulde aan het gemeentebestuur voor de instelling daarvan - worden we in toenemende mate geconfronteerd met het bestaan van al die culturele activiteiten.

Zo ook weer bij deze uitreiking van de Cultuurprijs en de Publieksprijs 2008. De zeven genomineerden behoren tot de gangmakers in het proces van de wisselwerking tussen de inwoners van Soest en de cultuur in haar grote verscheidenheid. Eén genomineerde springt er dit jaar in dat verband extra uit en verdient en krijgt de Cultuurprijs.

Deze kandidaat heeft al vijf keer de prestatie geleverd om wat schijnbaar onverenigbaar leek tot een voor een breed publiek aantrekkelijke symbiose te brengen. En ook in 2008 lukte het om vele honderden burgers, groot en klein, te verleiden op een zondagmiddag naar een bedrijventerrein te komen, om daar weet te krijgen van wat een grote variatie aan bedrijven in onze gemeente voortbrengt, maar vooral om kennis te maken met een keur van kunstenaars en hun scheppingen. Ruim 50 kunstenaars etaleerden tussen werkbanken, machines en producten hun artistieke prestaties en dat alles in een informele en ontspannende sfeer.

Het werd een spannende alliantie, die haar lustrum beleefde in 2008 en dankzij de inspanningen van velen, onder wie Anita Vreugdenhil en Mint Faas, tot een Soester traditie is geworden.

Het zal u inmiddels duidelijk zijn, dat de winnaar van de cultuurprijs 2008 is:
DE KUNSTROUTE op de Soestdijkse Grachten onder het motto: Kunst en Bedrijven.

De organisatie van de Kunstroute bedankt alle bedrijven, kunstenaars, sponsors en vrijwilligers die dit resultaat mede hebben mogelijk gemaakt.

Schrijf vast in uw agenda: 20 september 2009, de volgende Kunstroute Soest!

Hier kunt u ook een deel van de presentatiefilm bekijken die speciaal voor de prijsuitreiking gemaakt is door Videoclub Real-Time. We mogen u dit fragment laten zien met toestemming van Videoclub Real-Time:

Klik hier om de film te bekijken:
Windows versie (WMV) of Apple versie (Quicktime)

Laatste nieuws 26-11-2008:

De Kunstroute Soest is weer genomineerd voor de Soester Cultuurprijs 2008.

Laatste nieuws 18-09-2008:

De foto's die tijdens de Kunstroute Soest zijn gemaakt staan nu op de site onder het knopje FOTO'S 2008.

Laatste nieuws 10-09-2008:

Tijdens deze Kunstroute is de locatie Dorrestijn Transport komen te vervallen, mede door het terugtrekken van het Elmebe Collectief wegens persoonlijke omstandigheden.
Voor Saskia van Dorresteyn is een nieuwe locatie gevonden. Zij exposeert, samen met Mint Faas, bij Record Brandbeveiliging, Oostergracht 24!

Zondag 14 september 2008
12:00 uur tot 17:00 uur


Jubileumeditie Kunstroute Soest:
gevarieerder dan ooit!


Schilderijen, beeldhouwwerken, poëzie, sieraden, hoeden, maar ook geluid, licht en beeld: allemaal te zien en te horen tijdens de vijfde Kunstroute Soest op zondag 14 september op Bedrijventerrein Soestdijkse Grachten (op het deel 'De Grachten') in Soest. Een combinatie van surrealistische schilderijen met stoere werkbanken of van bijzondere sieraden en feestelijke hoeden met industriële machines. Dát maakt de Kunstroute Soest uniek in Nederland!

Vijfde Kunstroute Soest
Tijdens de vijfde Kunstroute openen zo’n dertig bedrijven op Bedrijventerrein Soestdijkse Grachten hun deuren om ruimte te maken voor Soester kunstenaars. Door de keuze van het bedrijventerrein als locatie voor het exposeren van kunstwerken ontstaat een bijzondere combinatie van kunst en industrie. Zo kan men deze dag niet alleen kennismaken met verschillende kunstenaars en hun werk, maar tegelijk een kijkje nemen achter de gevels van een aantal Soester bedrijven.

Dit jaar viert de Kunstroute Soest haar eerste lustrum.
Met een nominatie voor de Cultuurprijs Soest 2007 op zak een extra reden om de Kunstroute, samen met de bedrijven en kunstenaars, nog interessanter te maken dan de vier afgelopen jaren.

Veel te zien en te beleven
Er is een evenwichtig en zeer gevarieerd aanbod aan kunstvormen te zien en te beleven. Naast schilderijen en beeldhouwwerken in zeer uiteenlopende stijlen, kunt u dit jaar ook genieten van poëzie, sieraden- en hoedenontwerpen, geluid, licht en beeld.

Te zien zijn onder andere schilderijen van Jean-Marie van Staveren, Peter van Oostzanen en Saskia van Dorresteijn, pentekeningen van Gerard Kuit, objecten van Rein Tupker en Chris Roodenburg, 'mensen in hout' van Ronald Oosting, mutsen van MUTS en diverse workshops, zoals een workshop 'klank' met Anne-Marie Blink. Ook is de winnaar van de Soester Cultuurprijs 2007, Jan Visser, met een speciaal poëzieproject getiteld 'Rust & Bezinning' (i.s.m. Ton Paauw), aanwezig tijdens deze vijfde Kunstroute.
Kijk onder Kunstenaars voor een overzicht van alle deelnemers.

'Look at me, het zelfportret'
In een tent tegenover Van Zal Autoschade aan de Oostergracht kunt u meedoen met de beeldhouwwedstrijd 'Look at me, het zelfportret'.

Iedereen, jong en oud, is van harte welkom om daar uit klei een portret van zichzelf te boetseren. Gereedschap, materiaal, begeleiding en prijzen worden ter beschikking gesteld door de Hazelaar ART SUPPLIES BV en Atelier 2 Cursussen en Workshops Beeldhouwen.

Jongeren maken eigen game music
Nintendo, Playstation, Gameboy, allemaal ontwerpen zij games met speciale 'game music'. Want, no music, no fun! Op initiatief van CultuurPuntSoest en na het succes van vorig jaar, gaan jongeren in een workshop werken aan een eigen beeld- en geluidscompositie. Terwijl de gamebeelden met beamers worden geprojecteerd, brengen zij hun muziek tijdens de Kunstroute live ten gehore.

'Soest; Lintdorp op 8mm'
In 2004 bestond Soest 975 jaar, voor veel mensen een aanleiding om herinneringen aan vroeger op te halen. Oude foto’s, films en verhalen komen weer boven. De Stichting Bewegend Beeld sprong hierop in door een inventarisatie te maken van filmmateriaal met historische waarde over de gemeente Soest, met als resultaat de documentaire 'Vastgelegd'. Deze film is te zien tijdens de Kunstroute!

Gezellig terras
Op het terras bij Van Zal Autoschade aan de Oostergracht kunt u terecht voor een lekker drankje, kopje koffie of een ijsje. De hele middag zorgen onder meer de Hammerfield Stompers voor gezellige muziek, niet alleen op het terras, maar ook langs de hele route. Voor de kinderen is er weer een 'zoek'tocht en een springkussen.

En voor diegenen die wat moeilijker te been zijn of van ver met de auto komen en de route fietsend willen afleggen, zijn er fietsen ter beschikking gesteld door Rijwielspecialist Ben de Bruin.

Opening
De Kunstroute 2008 wordt op 14 september om 11:30 uur feestelijk geopend door leden van het college van B&W van Soest. En vanwege het eerste lustrum zal de opening met een bijzondere verrassing worden opgeluisterd!

Kunstkriebels:
Beste kunstliefhebbende mensen,

Het gevoel dat de tijd vliegt bekruipt mij wel eens.
"Waarom?" zult u zeggen. Bijna ongelofelijk maar waar, de Kunstroute 'Kunst en Bedrijven' Soest beleeft dit jaar al weer haar vijfde jaargang.

Als de dag van gisteren herinner ik mij de eerste Kunstroute: echt pionierswerk, met weinig middelen en beperkte kennis, maar met heel veel inspanningen om iets tot stand te brengen wat nog niet eerder in Nederland was gerealiseerd! Een heuse Kunstroute bij bedrijven in Soest die al snel in goede aarde viel bij ondernemers, kunstenaars én Soester publiek.
Als commissie die de Kunstroute organiseert wisten we vanaf dat moment dat we iets waardevols in handen hadden: uniek en enig in zijn soort, waarmee Soest op de kaart werd gezet. De organisatie realiseert zich terdege dat er telkens hogere eisen gesteld worden aan ons ‘product’ en vindt dat niet erg, nee zelfs! We proberen telkens het niveau te verhogen en te verbreden.
Anno 2008 staat de Kunstroute weer als een huis: ruim 50 kunstenaars uit Soest worden gematcht met 33 plaatselijke bedrijven op het bedrijventerrein 'Soestdijkse Grachten', deel 'De Grachten'.

Koorts hebben we niet, maar het belooft wederom een happening te worden met een speciaal tintje vanwege het vijfde jaar. We laten de (blauwe) champagne stromen! Wij ontmoeten u graag op 14 september in al die mooie bedrijven samen met kunst, muziek, poëzie en theater.

Namens de Kunstroute Commissie,
met vriendelijke groet, Jan van Zal